Zaznacz stronę

4U

Inspur wprowadza nowy serwer o największej gęstości pamięci na świecie. 4U będzie obsługiwał aż 106 dysków twardych!

25 czerwca 2018 roku podczas Międzynarodowej Konferencji Superkomputerów 2018 organizowanych w Niemczech, Inspur zaprezentował nowy serwer NF5486M5 o największej na świecie gęstości pamięci. Nowość marki Inspur została zaprojektowana głównie z myślą o dużych użytkownikach centów przetwarzania danych, takich jak CSP czy operatorzy telekomunikacyjni. Serwer NF5486M5 to optymalne rozwiązanie do wykorzystywania jego mocy obliczeniowych podczas pracy nad tzw. „ciepłymi i zimnymi danymi” jak również do przechowywania materiałów wideo, archiwów, poczty czy podczas pracy na ogromnych zbiorach danych o dużej szczegółowości.

Gęstość pamięci: 4U dla 106 HDD

Serwer 4U obsługuje 106 dysków twardych 3,5 „. NF5486M5 ma imponującą pojemność – 1,25 PB (Petabajt), co czyni go urządzeniem IT o największej gęstości zapisu w branży. Dzięki dyskowi M.2 HDD i wdrożonemu systemowi operacyjnemu serwer doskonale równoważy pojemność pamięci masowej dla ciepłych i zimnych danych z wydajnością systemu.

NF5486M5 obsługuje port I/O i jest wyposażony w interfejs I/O w standardzie OCP (ang. Open Core Protocol); obsługuje 100Gb OCP NIC i 16 x slotów PCIe, jest także kompatybilny z kartami o pojemności 1Gb / 10Gb / 25Gb / 40Gb / 100Gb.

Dzięki doskonałej łatwości konserwacji i energooszczędności, NF5486M5 stanowi idealną podstawę przy wdrożeniach centrów danych w chmurze. Serwer zaprojektowano z myślą o modułowości jego struktury. Wszystkie moduły obsługują wymianę typu „hot-swap”. Konserwacja urządzenia nie wymaga jego całkowitego wyłączenia. Zintegrowane rozwiązanie do zarządzania sprzętem/oprogramowaniem opracowane zostało przez inżynierów Inspur, którzy zadbali o to, by administratorzy mogli w łatwy i precyzyjny sposób zidentyfikować uszkodzony dysk twardy oraz znaleźć przyczynę awarii. Uszkodzoną część można wyjąć celem dokonania stosownej naprawy, nawet gdy urządzenie pozostaje aktywne. W NF5486M5 zastosowano również inteligentną technologię dynamicznego sterowania zasilaniem oraz rozpraszaniem ciepła. Dzięki modułowi włączania/wyłączania (on/off) skonfigurowanemu dla każdego dysku, serwer dostosowuje moc w czasie rzeczywistym do obciążenia każdego dysku. To rozwiązanie skutecznie poprawia ogólną efektywność energetyczną serwera.

Konstrukcja i rozpraszanie termiczne – projekt spełniający wymagające oczekiwania

Nowa propozycja Inspur ustanowiła kolejny rekord świata w odniesieniu do urządzeń pamięci masowej o największej gęstości. Zastosowane innowacyjne technologie rozwiązują problemy związane z odkształceniami, rozpraszaniem ciepła oraz rezonansem.

W pełni skonfigurowany NF5486M5 waży około 200 kg. W celu sprostania wyzwaniom związanym z kontrolowaniem odkształceń (w granicach dopuszczalnego marginesu błędu), a także związanym z wytrzymałością, już podczas prac projektowych zastosowano podział całej konstrukcji obudowy na kilka modułów: dysk twardy, sterownik, zasilanie, wentylator oraz pozostałe moduły konstrukcyjne. Taka konstrukcja zapewnia mniejsze ryzyko odkształcenia dla w pełni skonfigurowanego serwera niż konstrukcje wykonane w standardowej technologii.