Zaznacz stronę

Obliczenia o wysokiej wydajności (HPC)

HPC

Obliczenia o wysokiej wydajności.
Inspur jako lider kompleksowych rozwiązań HPC dostarcza specjalnie zaprojektowane systemy, które napędzają innowacje m.in. w zakresie analityki danych czy zarządzania przepływem pracy!

W ofercie Inspur znajdują się kompleksowe linie sprzętu i oprogramowania oraz systemy wsparcia aplikacji dedykowane obliczeniom o wysokiej wydajności (HPC).

Firma Inspur koncentrując się na rozwoju innowacyjności wprowadziła nowe rozwiązania w dziedzinie badań i rozwoju nad HPC, projektowania systemów oraz budowy, wdrażania, eksploatacji, serwisowania i konserwacji superkomputerów (petascale).

Rozwiązanie systemowe

Kompleksowe rozwiązanie pionowe

Optymalizacja aplikacji

Wysokowydajne aplikacje przemysłowe

Współudział społeczeństwa

Rozwiązania

Inżynierowie Inspur podczas badań i rozwoju nad HPC, koncentrowali się głównie nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki temu firma jest niekwestionowanym liderem w zakresie działań związanych z projektowaniem wydajnych systemów oraz superkomputerów.

Co nowego

Inspur od 1999 roku jest zaangażowany w badania nad obliczeniami o wysokiej wydajności. Firma w celu opracowania wysokowydajnych systemów klastrowych od samego początku podążała za „pragmatyczną strategią rozwoju opartą na aplikacjach”.

Opierając się na platformie sprzętowej, Inspur stale uzupełnia i doskonali się w zakresie specjalistycznej wiedzy o wysokiej wydajności. Zespół projektowy Inspur wprowadził serię niezawodnych i wydajnych produktów sprzętowych oraz rozwiązań programistycznych.

Od ponad 18 lat Grupa Inspur dostarcza instytucjom badawczo-rozwojowym, placówkom oświatowym a także prywatnym przedsiębiorcom rozwiązania służące tworzeniu najbardziej odpowiedniego i doskonałego środowiska komputerowego.

Najważniejsze informacje

W ofercie Inspur znajdują się produkty, które są ciągle doskonalone, a ich jakość jest stale podnoszona. Obecnie rozwiązania Inspur obejmują cztery główne moduły: kompleksową architekturę sprzętową, elastyczne środowisko systemowe, wydajną platformę do zarządzania oraz profesjonalne usługi optymalizacji aplikacji.

Architektura sprzętu: Serwer Inspur zapewnia szeroką gamę architektury sprzętowej, obsługę procesorów serii Intel Xeon, IBM Power Series, Intel Xeon PHI, karty akceleratorów FPGA i NVIDIA GPU oraz wiele innych koprocesorów. W przypadku systemów pamięci masowej Inspur obsługuje pamięci rozproszone, obiektów oraz scentralizowane przechowywanie; a w przypadku systemów sieciowych Inspur obsługuje szybką sieć Mellanox lub Omni-Path w oparciu o rzeczywiste środowisko aplikacji klienta i analizę wąskich gardeł systemu w celu doboru odpowiedniego sprzętu.

Architektura systemu: Rozwiązania Inspur obsługują szeroką gamę platform systemowych, zapewniających profesjonalne projektowanie i usługi konstrukcyjne w równoległym środowisku. W celu zapewnienia wielowariantowej kompilacji i współistnienia środowiska operacyjnego, Inspur wspiera klientów pod kątem konfiguracji środowiska równoległego, w tym środowiska kompilatora i operacyjnego, z wybranym przez nich sprzętem i ich faktycznymi potrzebami.

Platforma zarządzania: Inspur ma własny silnik klastra do oprogramowania służącego efektywnemu zarządzaniu urządzeniami. Wizualny interfejs operacyjny i standardowy interfejs sieciowy umożliwiają klientom monitorowanie stanu pracy sprzętu oraz zdalne zarządzanie. Wbudowany program do planowania zadań umożliwia unifikację zarządzania i monitorowania wszystkich zasobów obliczeniowych. Opracowane przez firmę Inspur oprogramowanie Teye do analizy mikroarchitektury jest w stanie monitorować i zbierać dane dotyczące najmniejszych zmian sprzętu. Teye wspiera użytkowników w analizowaniu stosowanych przez nich aplikacji, pod kątem wąskich gardeł oraz pozwala dokonywać ich optymalizacji.

Usługi optymalizacji aplikacji: Inspur uruchomił wraz z NVIDA i INTEL wspólne laboratoria. Podczas swoich badań, Inspur zdobył ogromne doświadczenie w heterogenicznej migracji i tuningu. Każdego roku Inspur przeprowadza szkolenia zakończone wydaniem certyfikatu dla inżynierów aplikacji z rynku chińskiego – IMACE (Inspur-Intel MIC Certified Engineer) oraz ICCE (Inspur-Nvidia CUDA Certified Engineer). Uczestnicy szkolenia otrzymują praktyczną wiedzę z zakresu programowania, tuningu oraz analizy systemu.

Rozwiązania HPC firmy Inspur uwzględniają setki przeprowadzonych i sprawdzonych testów. Zebrane dane pochodzące od całej gamy różnych urządzeń – od podstawowego sprzętu do skomplikowanych systemów zarządzania, od optymalizacji sprzętu po optymalizację oprogramowania – pozwoliły zdobyć cenne doświadczenie, które bezpośrednio przyczyniło się do podwyższenia jakości i efektywności rozwiązań firmy Inspur.

Doświadczenie i profesjonalne podejście marki Inspur cieszy się dużym uznaniem wśród klientów i pozwala dostarczać najlepsze rozwiązania dla partnerów funkcjonujących w różnych gałęziach rynku.