Zaznacz stronę

O Alstor SDS

Alstor SDS

Historia firmy sięga roku 1987. Od tego czasu przedsiębiorstwo na stałe wpisało się w krajobraz rynku dystrybucji IT w Polsce. Od początku istnienia, przedsiębiorstwo ewaluowało od niewielkiej firmy świadczącej usługi serwisowe do klasycznego dystrybutora z wartością dodaną (ang. Value Added Distributor). Pierwotną działalnością firmy był serwis sprzętu komputerowego. Na początku lat 90. uzyskaliśmy pierwszą dystrybucję drukarek. Kolejne lata działalności przynosiły nowe dystrybucje, które powiększały zakres działania i portfolio przedsiębiorstwa. Rozwój firmy doprowadził do zmian organizacyjnych, które umożliwiły większą koncentrację zespołu specjalistów i inżynierów na poszczególne działy produktowe. Dużym usprawnieniem było utworzenie (a w konsekwencji wyodrębnienie) działu Alstor Secure Data Solutions (powszechnie rozpoznawalnego pod skrótową nazwą Alstor SDS). Obecnie głównym obszarem działalności Alstor SDS Sp. z o.o. jest dystrybucja produktów i rozwiązań dedykowanych centrom danych, włączając w to m.in. serwery, pamięci masowe, systemy RACK czy sieci informatyczne. Obecnie Alstor SDS Sp. z o.o. prowadzi współpracę jedynie z największymi i najbardziej cenionymi przedsiębiorstwami w swojej dziedzinie produktowej. Do naszych kluczowych partnerów strategicznych należy Inspur. Spółka Alstor SDS jako jego główny przedstawiciel na polskim rynku prowadzi dystrybucję oraz rozwinięte usługi serwisowe dla produktów marki Inspur.

Dystrybucja rozwiązań Inspur

Firma Alstor SDS Sp. z o.o. posiada rozbudowany dział techniczny, zatrudniający inżynierów specjalizujących się w wybranych zagadnieniach. Posiadając dogłębną wiedzę na temat oferowanych produktów Inspur, aktywnie wspierają dział handlowy przy konstruowaniu najbardziej złożonych ofert, proponując rozwiązania odpowiadające rzeczywistym potrzebom klienta.

Usługi serwisowe produktów Inspur

Specjalistyczne produkty dedykowane Data Center to nie jedyna pozycja w ofercie Alstor SDS Sp. z o.o.. Inżynierowie i specjaliści Alstor SDS, nie tylko znają funkcje i parametry techniczne proponowanych rozwiązań produktowych marki Inspur, ale także posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie niezbędne do ich sprawnego serwisowania. Spółka Alstor SDS zapewnia Partnerom oraz Klientom zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny, a dodatkowe usługi serwisowe sprawiają, że Klienci mogą być w pełni zadowoleni z zakupionych produktów i mogą jak najdłużej cieszyć się swoimi urządzeniami Inspur.