Zaznacz stronę

12 listopada 2018 roku podczas Międzynarodowej Konferencji SC18 poświęconej wydajnym komputerom, obliczeniom, tworzeniu sieci, przechowywaniu danych i ich analizie, Inspur zaprezentował swój super-serwer AI AGX-5. Ta nowa propozycja produktowa marki Inspur jest wstanie dokonać obliczeń do 2 petaflopów na sekundę na jednym serwerze, AGX-5 jest jednym z najpotężniejszych serwerów AI na świecie.

Inspur AGX-5 został zaprojektowany w celu ułatwienia głębokiego uczenia się (tzw. „Deep Learning”) i przetwarzania danych z wysoką wydajnością. Pojedynczy serwer zawiera 16 procesorów NVIDIA Tesla V100 Tensor Core 32 GB z 10240 rdzeniami Tensor (ang. Tensor Cores), co zapewnia wydajność 2 PFlops. AGX-5 wykorzystuje najnowocześniejszą w branży technologię interkonektu NVIDIA NVSwitch, opartą na najnowszej platformie NVIDIA HGX-2, zapewniając tym samym niemal liniowe przyspieszenie działania AI. AGX-5 jest również wyposażony w dwa 28-rdzeniowe procesory, które zapewniają najwyższą wydajność obliczeniową ogólnego przeznaczenia i 6 TB pamięci trwałej dla szybkiego dostępu do danych.

Obecnie coraz więcej branż pracuje nad integracją technologii sztucznej inteligencji (AI) z istniejącymi przedsięwzięciami, co w znaczący sposób przekłada się na szybki wzrost tzw. scenariuszy aplikacji sztucznej inteligencji. Z uwagi na fakt, że branża AI wchodzi w okres szybkiego wzrostu, szybkość i jakość innowacji w zakresie sztucznej inteligencji staje się kluczem do zapewnienia ciągłej konkurencyjności wielu przedsiębiorstw. Obecnie przybiera na znaczeniu potrzeba silnych platform komputerowych dedykowanych AI. AGX-5 zaprojektowano specjalnie do zaspokojenia takich potrzeb.

„Zdolność przetwarzania AI stała się jednym z kluczowych czynników produkcji, które determinują przewagę konkurencyjną i szybkość innowacji firmy” – stwierdził Peter Peng, wiceprezes Grupy Kapitałowej Inspur. „NVIDIA jest wiodącą na świecie firmą w zakresie akcelerowanych obliczeń AI, którą wiąże długoterminowa współpraca z Inspur. Jako najnowszy produkt marki Inspur (w partnerstwie z NVIDIA), AGX-5 oferuje znaczną poprawę: mocy obliczeniowej, wydajności połączenia między chipami i lepszą przepustowość danych. Ten super-serwer dzięki swojej funkcjonalności w sposób bezprecedensowy przyczyni się do przyspieszenia rozwoju sztucznej inteligencji w zastosowaniach komercyjnych i badawczych.”

„Coraz więcej klientów dostrzega znaczenie, wartość i potencjał superkomputerów AI i HPC, opartych na GPU” – oświadczył Keith Morris z firmy NVIDIA. „Inspur dokładnie zna potrzeby, wymagania i oczekiwania klientów dzięki czemu ma możliwość szybkiego, wydajnego i innowacyjnego opracowywania systemów komputerowych opartych na najnowszych procesorach graficznych. Nowo wprowadzony AGX-5 pomoże użytkownikom AI i HPC na całym świecie pokonywać tzw. „wąskie gardła obliczeniowe” oraz poprawić efektywność w zakresie B+R oraz aplikacji „.

Inspur jako wiodący na świecie dostawca technologii komputerowych AI jest w pełni zaangażowany w rozwój infrastruktur sztucznej inteligencji, który dotyczy czterech zasadniczych sfer: doskonalenie platform obliczeniowych, poprawa zarządzania i wydajności, optymalizacja Deep Learning oraz przyspieszenie aplikacji. Działania marki Inspur przyczyniają się do tworzenia rozwiązań, które zapewnią klientom kompleksowość działania, szybką wydajność, efektywność kosztową oraz optymalizację pod katem AI. Zgodnie z raportem IDC China AI na temat rynku infrastruktury 2017, Inspur z 57% udziałem w rynku, zajmuje pierwsze miejsce w branży serwerów sztucznej inteligencji. Firma Inspur dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom i projektom stała się partnerem biznesowym wielu wiodących firm na świecie, oferując najnowocześniejsze możliwości obliczeniowe dla globalnych klientów.